O nás

Náš Fan Club byl založen 22.07.1998 jako občanské sdružení, vedené pod názvem Fan club HC EXCALIBUR Znojemští orli.

Zakladateli Fan Clubu jsou : Pavel Urbánek, Jan Ksenič, Michal Smolka, Pavel Přibil, Daniela Watzingerová, Hynek Bláha.

 

Znojemští fanoušci jsou v českém hokeji fenoménem. Jsou synonymem pro tu lepší část sportovního publika. Samozřejmě, že hlupák se najde všude, ale my teď hovoříme o Fan Clubu HC Excalibur Znojemští orli, který tvoří zdravé a slušné jádro znojemských hokejových diváků. Bar U Slimáka na Velké Michalské ve Znojmě pojali Fanclubáci za svůj přístav.

Začátky: Jezdilo se v pěti lidech starým Žigulíkem ještě ve druhé lize na venkovní zápasy. Pak s úspěchy hokeje a postupem do první ligy se  začali nabalovat další fanoušci, a tak se založil fan club, který funguje od druhé prvoligové sezony Orlů.

Základna Fanclubu se od té doby pohybuje stále kolem stovky lidí.  

S jinými fanoušky měli ti znojemští zatím jen slovní konflikty. "Jednou jsme seděli na Slavii v hospodě a přišel skinhead ať prý vybereme deset lidí a jdeme se rvát. Když jsme odmítli, poděkoval, potřásl rukou a odešel."

Na venkovní zápasy jezdí s fan clubem jedni a ti samí fandové od náctiletých až po padesátníky. Nešvary při utkáních jako házení předmětů na led během zápasu členové fan clubu jednoznačně odsuzují.  

 

 

Doma pod velkou sektorovou vlajkou a několika prapory trůní šestice bubeníků. Dovedou rozvibrovat celou halu, strhnou ke skandovanému potlesku i sedící, kotel kolem nich zpívá, ani na chvíli se nerozmůže ticho.

Při výjezdech na venkovní utkání mají fanoušci své pravidelné rituály. Cestou zastavují na stejných benzínkách, kde už je obsluha většinou zná. Hokej je zkrátka jejich hlavní zábavou a podřizují mu všechno. Berou si dovolenou, překládají směny, aby mohli jet na zápasy podpořit své hokejisty. To si jistě zaslouží obdiv a uznání, protože i jejich zásluhou získal znojemský hokej své dobré jméno.